Sme rodinná firma, ktorá si svoje postavenie na trhu a dôveru u svojich zákazníkov buduje už 30 rokov. V našej firme sa snažíme presadzovať podobné princípy, na ktorých stojí aj rodina, a to úprimnosť, dôvera a stabilita. Tieto princípy uplatňujeme vo vzťahu k našim zamestnancom, zákazníkom aj dodávateľom.

Mnohé naše výrobky predstavujú unikátny projekt, ktorý vzniká hlavne pri spolupráci s architektmi, ale aj pri špecifických potrebách našich zákazníkov. Ak sa brána kvôli komplikovanému terénu nedá otvárať do žiadneho smeru, my ju vyrobíme tak, aby sa otvárala smerom do zeme. Sme zvyknutí flexibilne reagovať na vzniknuté problémy, ktoré sa veľakrát na stavbách vyskytujú.

Oceľ a antikora je náš základný materiál, s ktorým pracujeme. Oba materialy majú dlhý rad pozitívnych vlastností, ako napríklad dobrú kombinovateľsnosť s rôznými materiálmi ako drevo, sklo, plech či ťahokov, majú dlhú životnosť a dajú sa využiť v exteriéri aj v interiéri. Súčasťou našej ponuky nieje len výroba podľa požiadavky zákazníka, ale aj poradenstvo ohľadom výberu vhodných materiálov, konštrukčný návrh, povrchová úprava, montáž a zainteresovanie ostatných remesiel.

Firemná história

Zakladateľom firmy KORVETA je Ing. Pavel Kara, ktorý študoval na STU v Bratislave odbor stavba lodí. Po ukončení štúdia v roku 1994 sa hneď začal venovať výrobe oceľových výrobkov. Názov aj logo teda symbolizuje našu vášeň k lodiam, ku ktorým sa z času na čas aj pri výrobe vraciame. Tak ako aj mnohé iné firmy, aj my sme začínali na „zelenej lúke“ s pár pomocníkmi z rádu rodiny a priateľov.

Začali sme jednoduchou(drobnou) výrobou okenných mreží a zábradlí prevažne pre domácnosti. Postupne sme ponúkali ďalšie výrobky a začali mnohé spolupráce aj s väčšími stavebnými firmami. Našim prvým veľkým úspechom bola spolupráca pri stavbe obchodného domu Polus city center. Následne na to sme dodávali kovové výrobky aj do Auparku, PSA Citroen Peugot, Volkswagen, Tesco, McDonalds, rôzne potreby pre priemyselné parky, zábradlia pre Tatra city, Nido1, Gansberg, Nido2 a iné.

Pri spolupráci s veľkými partnermi sme však nezabudli ani na výrobky pre rodinné domy a kontinuálne sme vyrábali aj brány, oplotenia, schody či zábradlia.

Našim najčastejším zákazníkom však nie sú len firmy a domácnosti, ale pomerne veľkú časť tvoria aj bytové spoločenstvá, pre ktoré najčastejšie vyrábame stojiská na smetné koše, vchodové markízy, zábradlia a nábehy na bicykle a kočíky. Špecifickým zákazníkom sú tiež národné veľvyslanectvá sídliace v Bratislave a architekti.

Za tento čas sme získali nielen mnoho skúseností, ale vybudovali sme si aj dobré vzťahy s dodávateľmi, vďaka čomu vieme mnohé projekty spraviť takmer na kľúč, keďže vieme zabezpečiť murárov, elektrikárov, stolárov, záchranné zložky (ak je to potrebné), nadrozmernú prepravu či statický alebo konštrukčný projekt.